24 kwietnia 2016

O tym, jak powstawał nasz trójkolorowy front w jodełkę - połączenie dębu, klonu i orzecha amerykańskiego


Front w trójkolorową jodełkę to nasz najodważniejszy front - wkrótce dostępny do zamówienia na Frontosfera.pl - wykonany z trzech szlachetnych gatunków drewna: dębu, klonu i orzecha amerykańskiego. Założeniem tego frontu było dobranie trzech gatunków drewna o możliwie dużym kontraście, wytrzymałych i dostępnych na polskim rynku. 

Początkowo zastanawialiśmy się nad "Frontem Zakopiańskim" z trzech podhalańskich gatunków drewna. Sosna, i modrzew są jednak drewnami dość miękkimi i nie wydaway się odpowiednie do takiego (szałowego) frontu. 

Front z litego drewna w jodełkę. Dąb, klon, orzech amerykański.Postanowiliśmy więc dobrać drewno w najkorzystniejszym układzie kolorystycznym. Na początku wydawało się, że będą to orzech amerykański, dąb i jesion. Jesion jednak za bardzo zlewał się z dębem, sami zobaczcie:


Front z litego drewna w jodełkę. Dąb, klon, orzech amerykański.
od prawej: jesion, dąb, orzech amerykański

Postanowiliśmy zamienić więc jesion na bardzo jasny klon. Projekt wyglądał tak:


Front z litego drewna w jodełkę. Dąb, klon, orzech amerykański.A realizacja przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. To naturalne drewno w kontrastowych kolorach jest po prostu przepiękne. 


Front z litego drewna w jodełkę. Dąb, klon, orzech amerykański.


Front z litego drewna w jodełkę. Dąb, klon, orzech amerykański.


Czy i Wam się podoba? Gdzie widzielibyście taki front?
My chyba na dolnych szafkach, na wyspie kuchennej lub - jak to zaproponował jeden z naszych Czytelników - jako drzwi wejściowe! :)
2 komentarze:

  1. Ten front jest naprawdę piękny <3

    OdpowiedzUsuń
  2. Rzeczywiście, bardzo ładnie wygląda, drewno to dobry pomysł. Pamiętajcie też o dodatkach. Tu rolety od https://plissandroll.pl super powinny się sprawdzić

    OdpowiedzUsuń